EAA

EAA je zkratka pro esenciální aminokyseliny. Jsou to aminokyseliny, které se v lidském těle netvoří a musí se dodávat z vnějších zdrojů, například z potravy nebo doplňků stravy. EAA jsou nezbytné pro růst a regeneraci svalů, tvorbu hormonů a enzymů, imunitní funkci a další životní procesy.

EAA se skládají z devíti aminokyselin: histidinu, izoleucinu, leucinu, lysinu, methioninu, fenylalaninu, threoninu, tryptofanu a valinu. Z nich tři jsou také označovány jako rozvětvené aminokyseliny (BCAA), které jsou leucin, izoleucin a valin. EAA se obvykle užívají ve formě prášku nebo tablet, které se rozpouštějí ve vodě nebo jiném nápoji. Doporučená denní dávka EAA se liší podle individuálních potřeb, ale obecně se pohybuje mezi 10 a 20 gramy. EAA se nejlépe užívají před nebo během cvičení, aby se maximalizoval jejich účinek na svaly.

Další výhody užívání EAA doplňků zahrnují kratší dobu zotavení po cvičení, zvýšení svalové hypertrofie, regulaci hladiny cukru v krvi během a po cvičení a podporu syntézy svalových bílkovin během kalorického omezení. EAA mohou také podporovat imunitu, zdraví střev a dokonce náladu.

Studie zveřejněná v Journal of the International Society of Sports Nutrition ukázala, že kombinace EAA a syrovátkového proteinu má větší anabolický účinek než pouze syrovátkový protein.

Zobrazit více
Tato kategorie neobsahuje žádné produkty

Záleží nám na Vašem soukromí

Protein24.cz využívá cookies. Bez některých není náš web schopen správně fungovat. Ostatní cookies máte možnost spravovat sami.

Přijmout vše
Podrobné nastavení